NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły oraz sześciolatki z przedszkola  uczestniczyły w   Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas ciekawych i praktycznych zajęć dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” – nagrodę za piękny uśmiech. Koordynatorem Programu była w naszej szkole p. Bożena Lenartowicz, a cykl zajęć prowadziły nauczycielki:

                                                w klasie 1a - A. Dziedzińska,
                                                w klasie 1b - L. Wrzos,
                                                w przedszkolu - H. Prygoń i G. Pelczarska

 

 
21999920
22142212